Kokius vaisius ir daržoves gali ėsti augintiniai
Neretai iš meilės savo augintiniams, šeimininkai palepina juos įvairiais skanėstais nuo stalo. Net ir mažiausias kąsnelis netinkamo maisto, pavyzdžiui rūkytos mėsos, dešrelių ar sausainių, gali sukelti vėmimą, viduriavimą ar žarnyno opą, o alergiškiems gyvūnams įvairūs maisto priedai gali sukelti stiprų niežulį ir išsikasymą iki žaizdų. Aptarkime kokius sveikus vaisius ir daržoves galėtumėte duoti augintiniui, o kurie yra nuodingi.
Keletas vaisių ir daržovių, kuriuos galima duoti augintiniui:
Obuoliai (1-2 skiltelės)- juose gausu vitamino A ir C, ląstelienos;
Mėlynės (4-5 uogos)- turi antioksidacinių savybių, vitamino A;
Bananai (1- 2cm gabalėliai)- gausu fosforo ir angliavandenių;
Arbūzai (1 skiltelė minkštimo be sėklyčių)- kadangi 92% arbūzo sudaro vanduo, šis vaisius puikiai tiks karštą vasaros dieną šuniui atsivėsinti ir neprarasti skysčių;
Morkos (1- 4cm gabalėliai)- gausu vitamino A, K, B6;
Agurkas (1- 4 cm gabalėliai)- gausu antioksidantų;
Brokolis (2-3 šakelės)- daug vitamino C, K, fosforo;
Burokėlis (1- 4 cm gabalėliai)- daug vitamino C, magnio, fosforo, skaidulų (Nuo burokėlių išmatų spalva gali patamsėti).
Toksiški vaisiai ir daržovės:
Vynuogės, razinos ir serbentai;
Svogūnai ir česnakai;
Slyvų, persikų ir kitų kaulavaisių kauliukai ;
Vyšnios;
Grybai;
Avokadai;
Žalios bulvės, jų lupenos.
Žinoma, kaip ir žmonėms, nėra sveika tai ko per daug. Kadangi vaisiuose ir daržovėse yra daug ląstelienos, reikėtų riboti normas, nes gali atsirasti nepageidaujami simptomai- viduriavimas, pilvo pūtimas, žarnyno sudirginimas. Ypač reikėtų atsižvelgti į gyvūno svorį ir sveikatos būklę. Svarbiausia atsiminti, jog svarbu prieš duodant ištraukti kietą kauliuką, sėklas, kai kurių vaisių nulupti nuodingą žievę ir palepinti augintinį su saiku.