Home

Dažna vasaros odos problema- egzema

Dažna vasaros odos problema- egzema

Šiltuoju sezonu neretai augintiniai maudosi ežeruose, jūrose, o kai kurie (ypač vandens šunys) mėgsta išsimaudyti pelkėse ar kituose užterštuose vandens telkiniuose. Tokios maudynės gali sukelti odos pažeidimus ir būklę, vadinama egzema. Egzema – tai alerginės kilmės odos uždegimas, kuris sukelia šlapiuojančias žaizdas. Šis bakterinis susirgimas dažniausiai pasireiškia šiltuoju metų laiku– vasarą, ankstyvą rudenį, kai yra šilta ir drėgna. Pasireiškia daugiausia tankų kailį turintiems šunims, pvz.: labradoro retriveriams. 

Kas sukelia egzemą?

 Šunims tokio pobūdžio alergiją gali sukelti maudynės nešvariame vandenyje, kontaktas su augalais, įsidūrimas, nusibrozdinimas, vabzdžių įkandimas ar bet koks mechaninis odos pažeidimas. Dažniausiai šunų egzemų priežastys- maudymasis stovinčiuose vandens tvenkiniuose, ežeruose, pelkėse. 

Kokie ligos simptomai?

 Ligos pradžioje būną nedidelis pažeidimas- šlapiuojanti žaizda, o gyvūnai tokias žaizdas linkę kasytis, laižytis ir kitaip dirginti. Su purvinais nagais ir seilėmis įnešama dar daugiau bakterijų, kurios sukelia žaizdos šlapiavimą, pūliavimą. Aplinkui esantis kailis sulimpa, susidaro šašas, o šuo nuo mažytės žaizdelės išsikaso delno dydžio žaizdą, kurios gydymas kainuoja daug laiko ir kantrybės.

Kaip apsisaugoti?

Po maudynių nuplauti augintinį švariu vandeniu ir išdžiovinti kailį. Jei įkando vabzdys – tą vietą dezinfekuoti odos antiseptiku, o sistemiškai suduoti vaistus nuo alergijos, kad susilpnintų niežulį. Traumų atveju- dezinfekuoti pažeistą vietą, užbintuoti, kad šuo negalėtų laižyti ir kasytis žaizdos. Jeigu pastebite, jog augintinis be perstojo laižo ar kaso žaizdą, nedelsiant uždėkite apsauginę apykaklę ir vykite pas veterinarą. Visuomet turėkite veterinarijos klinikos kontaktus telefone, kad galėtumėte greitai sureaguoti ir padėti augintiniui. Ruminavet klinikos telefonas: +37061946265.

dažna vasaros odos problema- egzema