Home

KAIP PRATINTI AUGINTINĮ PRIE APSILANKYMO VETERINARIJOS KLINIKOJE

KAIP PRATINTI AUGINTINĮ PRIE APSILANKYMO VETERINARIJOS KLINIKOJE

Tokiam pacientui kaip sumažinti stresą prieš lankantis veterinarijos klinikoje patarimų nelabai turiu :)) Bet turiu kelis gerus patarimus ir jums, ir veterinarams ???? Kad sumažintumėte stresą veterinarijos klinikoje ir augintinis ten jaustųsi kiek įmanoma geriau ????

Retai augintiniai į veterinarijos kliniką užeina savo noru. Dažniausiai gyvūnams asociacijos būna su adatom, kraujo ėmimu ir nemaloniu temperatūros matavimu pakėlus uodegą. Norime duoti kelis patarimus, kad augintinis mažiau bijotų klinikos, o veterinarinės procedūros nebūtų tokios baugios. 

Kelių mėnesių šuniukai ir kačiukai domisi aplinka, viską uostinėja ir neturi dar susiformavusių baimių. Pirmaisiais mėnesiais gauna du privalomus skiepus, kurie tikrai nekelia labai daug džiaugsmo. Atvykę į kliniką visuomet turėkite mėgstamiausių skanėstų. Maži gyvūnai gana naivūs, todėl lengva nukreipti dėmesį maistu, o dūrio net nepajunta. Jei gyvenate netoli klinikos, atvykite pasisvečiuoti ir pasisverti. Taip pat galite paprašyti, kad veterinaras ar klinikos darbuotojai duotų skanėstų iš savo rankų. Ši procedūra nieko nekainuoja, o ir nesukelia daug streso, todėl kiti vizitai nebus tokie gąsdinantys. Kiekvieną kartą atvykti bus vis lengviau. 

Namuose galite pratinti gyvūnus prie tam tikrų manipuliacijų. Viską reikėtų daryti skanėstų pagalba, po vieną žingsnį. Nuo mažens lieskite augintinio ausis, apžiūrėkite jas. Pakelkite lūpą, apžiūrėkite dantis, pražiodykite. Pabandykite liesti pėdutes, uodegą. Kiekvieną kartą vis labiau apžiūrėkite, suspauskite. Paguldykite ant šono ir išmokinkite komandos „ramiai“. Tokiu būdu augintinis bus pripratęs prie apžiūros ir apčiuopos, bus ramesnis vizito metu ir nesipriešins, taip pat jei namuose bus paskirtas gydymas, Jums patogiau bus apžiūrėti sužeidimą ar sulašinti vaistus.

Nagų kirpimas

Vieniems augintiniams rečiau, kitiems dažniau, bet reikia nukirpti nagus. Ant priekinių letenų jie turi penktus pirštus, kurių nagai neliečia vaikščiojimo paviršiaus, todėl kyla rizika užsikabinus nulaužti nagą , o kartais nagas gali net įaugti į pėdutę. Kad ši procedūra būtų ne tokia baugi, pradėkite nuo mažų žingsnelių namuose. Apsirūpinkite skanėstais. Už kiekvieną gerą poelgį duokite skanėstą ir pagirkite balsu. Pirmiausia lieskite pėdutę, paskui suimkite, pamasažuokite. Kai gyvūnui tai bus komfortabilu, galite paimti nagų žirkles. Pamėginkite pridėti žirkles (dar nekirpti) ir kiekvieną kartą duokite skanėstą. Kai gyvūnas bus atsipalaidavęs ir nebetrauks kojos, galite iš lėto nukirpti vieną nagą. Ši procedūra gali užtrukti ir ne vieną valandą ir dieną. Eikite mažais žingsneliais, kad neišgąsdintumėt augintinio. Jei gyvūnas per daug išsigando, pabandykite kitą dieną. Kol pavyks be streso nusikirpti nagus ir tai taps įpročiu, stenkitės kiekvieną dieną nukirpti bent po vieną nagą. Po kurio laiko augintinis neturės jokios baimės.

Analinės liaukos

Šuo turi dvi analines liaukas, kurios yra šalia išangės. Šių liaukų pagalba šunys žymi teritoriją ir atpažįsta vienas kitą. Liaukos išsispaudžia tuštinantis, tačiau kartais jos labai smarkiai prisipildo ir reikia sekretą pašalinti mechaniškai. Dažniausiai šeimininkai pastebi, jog augintinis „ čiuožia ant užpakalio“ arba dažnai laižo išangę. Tai ženklas, kad reikėtų suduoti tabletę nuo kirminų arba išspausti analines liaukas. Uždelsus persipildžiusi liauka gali trūkti ir supūliuoti, o gydymas dažniausiai būna medikamentinis.