Home

SAUGIOS KELIONĖS AUTOMOBILIU

SAUGIOS KELIONĖS AUTOMOBILIU

Artėjant vasarai vis dažniau važiuojame su augintiniais pailsėti į sodybą, prie ežero ar palakstyti atokiau į miškus. Kelionės automobiliu vieniems augintiniams gali sukelti daug džiaugsmo, o kitiems baimės ir išgąsčio. Šiandien bendrai papasakosime kaip reikėtų pripratinti augintinį prie kelionių automobiliu ir priminsime kaip saugiai juos transportuoti.

Kačių transportavimas

Dažnai katės ramiausiai gyvena namuose, kol netenka apsilankyti veterinarijos klinikoje. Dėl šios priežasties kelionės automobiliu asocijuojasi tik su blogomis emocijomis. Kad kelionės nebūtų tokios bauginančios, rekomenduojame į transportavimo dėžutę įdėti pledą su gyvūno ir namų kvapu, o išorę apgaubti rankšluosčiu, kad augintinis jaustųsi lyg tamsiame kampe. Transportinė dėžutė kelionės metu saugiai pritvirtinama, kad posūkio metu nesidaužytų ir nečiuožinėtų. Prieš kelionę bent  4-6 valandas nederėtų maitinti katės, nes kelionės metu siūbavimas gali sukelti pykinimą ir vėmimą. Jeigu planuojate ilgą kelionę , reikėtų daryti sustojimus, kad augintinis atsigertų ir pailsėtų nuo kelionės. Katės yra labai jautrūs gyvūnai ir kelionės metu patiria daug streso, todėl jeigu Jūsų augintinis smarkiai išsigąsta, galite pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju dėl žolinio pagrindo raminančių tablečių.

Šunų transportavimas

Naujai įsigijus šunį pirmiausia reikėtų parodyti, kad automobilis nėra baisus dalykas, o važiavimas juo- nėra „teleportas“ į veterinarijos kiniką. Pirmiausia leiskite augintiniui apsiuostyti ir skanėstų pagalba pačiam įlipti į automobilį. Apsipratus galima užvesti automobilį, o augintinį padrąsinančiai paglostyti. Palaipsniui vis dažniau keliaukite automobiliu. Pradžioje galite netikėtai nuvažiuoti į parką ar mišką, kad augintinis suprastų jog keliavimas nėra toks blogas dalykas.

Kelionės metu saugiai pritvirtinkite ir nuraminkite augintinį. Jums ar Jūsų šuniui nėra saugu, jei važiuojant augintinis blaškosi, lipa ant kelių ir lenda prie pedalų ar vairo. Turite sutelkti dėmesį į vairavimą. Pirmiausia, naminiai gyvūnai turėtų būti vežami ant galinės sėdynės arba bagažinėje. Mažos veislės šunis patogu vežti transportavimo dėžutėje. Svarbu ją gerai pritvirtinti, kad nečiuožinėtų posūkio metu. Didesnės ir vidutinės veislės šunis galima vežti ant galinės sėdynės, prisegant saugos diržu. Svarbu paminėti, kad diržas tvirtinamas prie petnešų, o ne antkaklio! Ši priemonė leis šuniui laisvai judėti , bet išlaikys jį saugų savo vietoje. Taip pat didesnius šunis galima pervežti bagažinėje, bet reikėtų užtikrinti, kad augintinis neperlips į priekinę automobilio dalį. Atkreipkite dėmesį, kad saugos priemonės būtų tinkamai pritvirtintos, kadangi jos avarijos metu gali sužeisti Jus ir Jūsų augintinį. 

Ką reikia turėti kelionės metu?

Keliaujant reikėtų nepamiršti sudėti ir augintinio krepšelio.  Nesvarbu, ar tai trumpas važiavimas, ar ilga kelionė, įsitikinkite, kad esate pasirengęs. Pasiimkite šuniui įprastą antkaklį ir pavadį. Visuomet turėkite gėlo vandens ir kelioninį dubenėlį. Jeigu netikėtai nuspręstumėte nakvoti ne namuose, automobilyje vežkitės atsarginę augintinio maisto porciją. Nenumatytiems atvejams rekomenduojame turėti šuns vaistinėlę.

Nepamirškite!

  • Niekada nepalikite augintinio savo transporto priemonėje, nes salono temperatūra gali greitai pasiekti gyvybei pavojingą lygį. 
  • Neleiskite šuniui važiuoti iškišta galva pro langą. Tai daro kai kuriuos šunis laimingus, tačiau Jūsų augintinis rizikuoja susidurti su priešprieša važiuojančiu automobiliu, o baisu net pagalvoti kas galėtų nutiktį avarijos atveju ar staigiai nuspaudus stabdžius.
  • Turėkite su savimi svarbius savo augintinio dokumentus. Jei keliaujate per valstybės ar tarptautines sienas, gali būti reikalaujama ne tik pasiutligės skiepijimo įrodymo, bet ir sveikatos patikrinimo.
  • Pabėgus augintiniui, lengviau jį identifikuoti mikročipu arba vardiniu antkakliu su šeimininko duomenimis.